Brama garażowa rolowana jak działa
Brama garażowa rolowana jak działa – dzięki kompaktowej budowie bramy roletowe (rolowane) można montować na dowolnych otworach. Pozwalają zaoszczędzić miejsce pod sufitem i są optymalne dla obiektów, w których wjazd do garażu zajmuje niewielką powierzchnię. Wyróżniają się długą żywotnością nawet przy codziennym użytkowaniu. Konstrukcja takich bram jest łatwa w montażu i nie wymaga specjalnej konserwacji. Są one dobierane z uwzględnieniem wyglądu zewnętrznego. Stanowią również ochronę przed warunkami atmosferycznymi: deszcz, śnieg i silny wiatr nie wejdą do garażu.
Zasady pracy bramy garażowej – roletowej
Dzięki kompaktowej konstrukcji rolety nadają się nawet do garaży z ograniczonym dostępem. Wygodna obsługa automatycznej rolety jest możliwa przy każdej pogodzie. Aby to zrobić, nie trzeba wychodzić z samochodu, ponieważ posiada efektywny napęd do bramy i wystarczy wciśnięcie przycisku na pilocie. Brama garażowa rolowana jak działa? Jej działanie jest zbliżone do znanych wszystkim rolet zewnętrznych. Z tego powodu nazywana jest także bramą roletową a działa w następujący sposób: solidne poziome lamele, które łączone są za pomocą zaczepów zostają nawinięte na wałek, który znajduje się w skrzyni umieszczonej na wjazdem. Taka skrzynia ma najczęściej wysokość w granicach 30 cm i może być zainstalowana również na zewnątrz, wymaga tylko do tego odpowiedniej kasety.
Co wyróżnia bramę posiadającą roletowe lamele?

Wysoka izolacyjność termiczna. Bramy garażowe rolowane są odporne na niskie temperatury, co jest szczególnie ważne w przypadku garaży nieogrzewanych. Takie produkty skutecznie izolują pomieszczenie od wiatru, deszczu i zimna. Stwarza to optymalne warunki do przechowywania i konserwacji pojazdu.
W sprzedaży dostępne są również bramy przemysłowe roletowe, które sprawdzają się w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz magazynach. Profile wykonane są z wysokiej jakości aluminium z odpowiednią powłoką malarsko-lakierniczą o dużej trwałości. Dzięki wysokiej jakości wypełnieniu piankowemu profile posiadają dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną. Pomiędzy lamelami, profilami oraz bramą montowane są trwałe uszczelnienia, które chronią przed ucieczką ciepła. Bramy garażowe roletowe są odpowiednie do garażu wewnętrznego i garażu wolnostojącego. Jeżeli produkowane są na zamówienie, mogą zostać uwzględnione wszystkie cechy obiektu – od kształtu otworu po kolor ścian. Bramy garażowe rolowane staną się ozdobą domu prywatnego, jednocześnie zapewniając ochronę przed włamaniem, hałasem i zimnem.
Rodzaje montażu bram
Bramy garażowe rolowane montowane są wewnątrz lub na zewnątrz garażu. W pierwszym przypadku możliwa jest nieskomplikowana instalacja w skrzyni. W drugim instalacja odbywa się tylko za pomocą kasety ochronnej.
- Bramy garażowe roletowe z zewnętrznymi kasetami ochronnymi – montaż natynkowy, zewnętrzny. Ościeżnica montowana jest na ścianie elewacyjnej w celu maksymalnego wykorzystania świetlika. Bramy garażowe rolowane – montaż natynkowy, wewnętrzny. Skrzynka rolety montowana jest na ścianie wewnątrz pomieszczenia.
- Możliwy jest również montaż podtynkowy z kasetą na zewnątrz. Skrzynka rolety znajduje się wewnątrz otworu. Kluczową zaletą jest brak wystających elementów na elewacji.Tak samo montowane są bramy przemysłowe.
Opcje sterowania
Automatyzacja pozwoli w łatwy sposób sterować bramami garażowymi roletowymi. Nawet w śnieżną pogodę brama będzie się poruszała cicho i płynnie, bez konieczności wychodzenia z auta. Wystarczy dobrać odpowiednie napędy do bram, aby korzystanie z nich było wygodne a zarazem niezawodne. Istnieje możliwość zautomatyzowania bram garażowych zarówno w dniu ich montażu, jak i po uruchomieniu. Niektórzy decydują się na sterowanie ręczne, które jest optymalnym rozwiązaniem dla małych bram rolowanych.
Zobacz również:
Z jakiego materiału produkowane są bramy?
Główny materiał do produkcji bram garażowych roletowych to stal lub aluminium, obydwa materiały zapewniają wysoką odporność na korozję, opady atmosferyczne, ekstremalne temperatury, gwarantują wytrzymałość, niezawodność i przyjazność dla środowiska. Wypełnienie profili musi być wysokiej jakości z wykorzystaniem jednolitej pianki poliuretanowej bez pustych przestrzeni i wgłębień. Zabezpiecza profile przed odkształceniem podczas eksploatacji. Powłoka lakierniczo-lakiernicza profili w postaci 30 mikronów jest optymalna. Brama garażowa staje się odporna nie tylko na ścieranie, ale również na zarysowania, pękanie, łuszczenie, promieniowanie UV i korozję. Powłoka może wytrzymać 5000 cykli podnoszenia i opuszczania bez zarysowania metalu. To około 10 lat codziennego użytkowania.
Podsumowanie
Podsumowując, bramy garażowe rolowane są odpowiednie do wykorzystania w domu prywatnym. Są także bramy przemysłowe roletowe, nadające się do większości otworów, także niestandardowych. Zajmują minimum miejsca, wyglądają nowocześnie i mogą być zaprojektowane zgodnie z indywidualną wizją. Są również zdolne do pracy w szerokim zakresie temperatur.Takie konstrukcje mogą być wykonane w dowolnie wybranym kolorze, dzięki czemu idealne zgrywają się z kolorystyką budynku.